ریشه بافی فرش با قالیشویی گل ابریشم

وقتی فرش کاملا بافته شده است قطعا در پایان باید فرش بافته شده را از روی دار جدا شود پس تقریبا 10 سانت از پایین فرش بریده خواهد شد. این شروع ریشه بافی در فرشی است که بافتن ان به پایان رسیده است.

ریشه بافی برای فرش:

وقتی فرش کاملا بافته شده است قطعا در پایان باید فرش بافته شده را از روی دار جدا شود پس تقریبا 10 سانت از پایین فرش بریده خواهد شد. این شروع ریشه بافی در فرشی است که بافتن ان به پایان رسیده است.

تارهایی که از فرش خارج شده اند در اصل همان ریشه فرش هستند که باعث می شوند فرش مقاوم و محکم ساخته شود و این ریشه فرش است که از فرش به شکل کلی محافظت می کند. ریشه فرش از پوسیدگی فرش جلوگیری می کند و باعث می شود فرش از سلامت فیزیکی برخوردار شود. ریشه بافی باعث می شود فرش برای مدت طولانی پوسیده نشود. این کار قدمتی دیرینه دارد و از گذشته اصل و پایه بافتن فرش در ریشه بافی بوده که پایان کار بافت فرش را نشان می دهد.

آیا ریشه بافی نقشی مهم در استقامت و دوام فرش دارد؟

بله، درست است ریشه بافی باعث سلامت فرش می شود اما باید بدانید اگر ریشه آسیب ببیند باید آن را کاملا ترمیم کرد که معمولا این کار توسط کارشناسان حرفه ای قالیشویی گل ابریشم انجام می شود. اگر بخواهیم به شکل کلی ریشه بافی را تعریف کنیم، ریشه بافی را جدا کردن ریشه ها و سپس بافتن ریشه جدید در فرش هایی است که چه به صورت دست باف یا ماشینی نیاز به ترمیم ریشه دارند. مجموعه تخصصی گل ابریشم تمامی خدمات ترمیم و رفو ریشه را برای شما انجام خواهد داد.

عملیات ریشه بافی چگونه انجام می شود؟

ابتدا ریشه ای که نیاز به ترمیم دارد و پوسیده شده است توسط قیچی مخصوص بریده می شود. باید در انجام این کار بسیار دقت کنید زیرا هرگونه سهل انگاری باعث می شود گره های اصلی ریشه فرش بافته شده گم شده و ترمیم به درستی انجام نشود.
ما ریشه بافی را باید به یک فرد حرفه ای بسپارید زیرا استفاده از نخ و سوزن که در مرحله بعدی باید انجام شود کار هر کسی نیست.نخ هایی که نو هستند را باید به بافته ها دوخت تا ریشه بافی کامل شود.

یکی از خدمات قالیشویی گل ابریشم، ریشه بافی برای فرش‌های ناقص است. این عملیات تحت نظر بهترین و متخصص‌ترین افراد و رفوگران مجرب به انجام می‌رسد.

انواع ریشه بافی در فرش های دستی:

قالیشویی گل ابریشم و خدماتی که برای ریشه بافی انجام می دهد بسیار زیاد است پس در این مقاله انواع ریشه بافی را برای خوانندگانی که این مطالب برای آنها جذابیت دارد بیان خواهد شد و شما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد ترمیم ریشه بافی کسب کنید.

– ریشه گلیم بافت که یک نوع ریشه بافی مقاوم و محکم است

– یکی دیگر از انواع ریشه بافی برای ریشه دوگره است

– ریشه بافی ماشینی روی فرش دستی نیز انجام می شود

 

متخصصان قالیشویی گل ابریشم همیشه در خدمت شما

متخصصان با تجربه گل ابریشم در قالیشویی غرب تهران و شمیرانات فرش هایی که ریشه هایشان به دلیل پوسیدگی , یا به دلیل پا خوردن زیاد ساییده شده اند , چله، بویژه چله های پنبه ای فرش که معمولا نیاز به بازسازی دارند را ترمیم می کنند. اگر همه ریشه های فرش کاملا خراب شده باشند، باقیمانده ریشه ها را از ابتدای بافت با قیچی بریده و شروع می کنند ریشه بافی را و اگر قسمتی از ریشه ها تخریب و از بین رفته باشد سعی می کنند به بهترین نحو همان قسمت ها را ترمیم و بازسازی کنند.

انواع کار ریشه بافی در قالیشویی گل ابریشم

ریشه بافی به شکل های متفاوتی انجام می شود، این نوع کار بسیار جالب و شگفت انگیز که باعث استقامت فرش می شود به روش هایی هم چون بطلمه ، مغزی و ریشه بافی به روش متصل انجام می شود. این سه روش از روش های عمومی بیشتر قالیشویان است و همه رفوگران و ریشه بافان فرش به این سه نوع مسلط هستند.

ابتدا تعاریفی کوتاه از انواع ریشه بافی فرش بیان خواهیم کرد.

روش بطلمه

در این روش بافت فرش هر چه ریزتر باشد بهتر است و برای قالی هایی بکار می رود که دارای بافت بسیار سختی بوده و حتی ممکن است سوزن در انها بر اثر سفتی فرش بشکند. به این دلیل برای اینکه ریشه ها از هم باز نشوند از این روش استفاده می شود

روش مغزی

در کل می توان گفت این روش به دو صورت نوع مغزی با قالی لول شده و نوع دوم مربوط به لول باف است.

این کار باید توسط یک کارشناس بسیار حرفه ای که با انواع روش ها آشنایی دارد انجام شود.

روش متصل

این نوع کار را کارشناسان گل ابریشم بسیار خوب انجام می دهند به شکلی که ریشه ها باید از ته بریده شوند و از چارچوب نیز استفاده می شود ، هم چنین یک نوع زنجیره بافی محسوب می شود که در پایان ان سر دو گره را برش می دهند. قالی شویی گل ابریشم با اطمینان از کار حرفه ای افراد مجربی که در این مکان مشغول هستند بهترین ها را برای کار ریشه بافی انتخاب کرده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سفارش همین حالا کلیک کنید 021-8694 سفارش آنلاین